Kunngjøringer

Collapse
No announcement yet.

Spillere med 1 kamp eller 2 hittil i år!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spillere med 1 kamp eller 2 hittil i år!

    Er det ikke sånn at man må ha 3 kamper for å få medalje?

    Hadde det vært noen ide og la de som mangler litt få spille de siste 2 kampene?

  • #2
    Originally posted by EPT View Post
    Er det ikke sånn at man må ha 3 kamper for å få medalje?

    Hadde det vært noen ide og la de som mangler litt få spille de siste 2 kampene?
    3 kamper er korrekt.

    Originally posted by NFF
    § 8 Seriemedaljer og seriemerker
    NFFs seriemerker og medaljer tildeles de spillere som har deltatt i minst 3 av lagets
    ordinære seriekamper. I tillegg mottar klubben 6 minnemedaljer til utdeling til
    trenere og ledere.
    Hvis vi skal "gi" noen sølvmedalje må de dermed allerede ha spilt 1 eller 2 kamper for å nå 3 i løpet av de 2 siste kampene.
    I følge oversikten til vif.no gjelder dette Adnan Haidar(2 kamper) Lars Iver Strand (2) Shåresh Ahmadi(1) og Victor Johansen(1).

    Synes da hvertfall Adnan Haidar fortjener noen minutter mot Hønefoss eller Tromsø, synes han har vært en av de bedre spillerne på andrelaget i år.
    228

    Comment


    • #3
      Hør, hør, Haidar må få. Resten er vel ikke like nøye, men synes også Qamir Kaka bør få debutten sin, som dommern snøt ham for.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Bayer Frydenlund View Post
        Hør, hør, Haidar må få. Resten er vel ikke like nøye, men synes også Qamir Kaka bør få debutten sin, som dommern snøt ham for.
        NFF er visst ikke enige med deg:

        Fortsatt 16-årsgrense i Tippeligaen
        En spiller må være fylt 16 år for å kunne spille i Tippeligaen. Det ble skapt tvil om aldersgrensen lørdag.
        228

        Comment


        • #5
          Originally posted by carlsb3rg View Post
          NFF er visst ikke enige med deg:

          Fortsatt 16-årsgrense i Tippeligaen
          En spiller må være fylt 16 år for å kunne spille i Tippeligaen. Det ble skapt tvil om aldersgrensen lørdag.
          NFF og regelverk, ass. De har jo ikke styr i eget hus... Jaja, vi får vente til neste år, da.

          Comment


          • #6
            Originally posted by carlsb3rg View Post
            NFF er visst ikke enige med deg:

            Fortsatt 16-årsgrense i Tippeligaen
            En spiller må være fylt 16 år for å kunne spille i Tippeligaen. Det ble skapt tvil om aldersgrensen lørdag.
            Men akk så kronglete de skriver.
            Originally posted by NFF
            Det fremkommer i turneringsbestemmelsene for Tippeligaen at en spiller må være fylt 16 år for å kunne delta i vår øverste divisjon. Det gjelder selv om det på Forbundstinget i 2010 ble vedtatt en generell prøveordning som sier at en spiller kan delta i seniorfotball det året spilleren fyller 15 år
            Så om man fyller 15 det året man skal få sin debut så må man fortsatt være 16. Har de da egentlig vedtatt noe som helst?

            Comment


            • #7
              Originally posted by Muppetkokken View Post
              Men akk så kronglete de skriver.


              Så om man fyller 15 det året man skal få sin debut så må man fortsatt være 16. Har de da egentlig vedtatt noe som helst?
              Ja. 15-åringer kan spille fra 2. div og nedover for herrer, fra 1. div og nedover for damer. De kan også delta i cupen.
              in Absinthia

              Comment


              • #8
                Så man kan gi en 15-åring en hel kamp i 1. divisjon, men ikke fem minutter i Tippeligaen. Det står "vår øverste divisjon" ikke "våre to øverste divisjoner".

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Muppetkokken View Post
                  Så man kan gi en 15-åring en hel kamp i 1. divisjon, men ikke fem minutter i Tippeligaen. Det står "vår øverste divisjon" ikke "våre to øverste divisjoner".
                  Les hele teksten: "Denne ordningen utelukker ikke at det kan vedtas særlige alderskrav for bestemte konkurranser, slik det er gjort for både Tippeligaen, Adeccoligaen og Toppserien. Slike alderskrav vil i tilfelle gå foran den generelle regelen."
                  in Absinthia

                  Comment


                  • #10
                    Jo, jeg ser den, men jeg prøver fortsatt å finne hvor det faktisk står i reglementet. Spesielt når de omtaler Tippeligaen spesifikt i første avsnitt.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Muppetkokken View Post
                      Jo, jeg ser den, men jeg prøver fortsatt å finne hvor det faktisk står i reglementet. Spesielt når de omtaler Tippeligaen spesifikt i første avsnitt.

                      "Det fremkommer i turneringsbestemmelsene for Tippeligaen at en spiller må være fylt 16 år for å kunne delta i vår øverste divisjon."

                      Enkelt og greit. Du må være fylt 16 for å spille i TL.

                      Så kommer det en forklaring som viser at en 15-åring kan spille seniorfotball, bare ikke i TL.

                      Comment


                      • #12
                        Nå gjelder vel strengt tatt ikke tråden om regelverket til NøFF gjelder 15 eller 16-åringer, men om at enkelte spillere burde få komme innpå en kamp eller to for å få medalje.

                        Og jeg mener Haidar burde i alle fall komme innpå. Sikkert bra boost

                        Comment


                        • #13
                          ser ut som om spillere med kun 1 kamp får medalje...
                          Stolthet, tradisjon og religion kan ikke kjøpes!

                          Comment


                          • #14
                            Haidar må få starte i en av de kampene som er igjen. Han har vært meget god i enkelte kamper i 2 divisjon, dog fortsatt litt ustabil i prestasjoner. Det føles som om han har et enormt potensinal. En god dribler, som det ikke er så veldig mange av i Norge. Sats på denne gutten!!!

                            Comment


                            • #15

                              Nei, det stod opprinnelig i saken: "For å få sølvmedalje i Tippeligaen må man ha vært på banen i minimum tre kamper".

                              Har oppdatert teksten litt nå, for å unngå eventuelle misforståelser

                              Comment

                              Working...
                              X