Kunngjøringer
Collapse
No announcement yet.
[Overgangssaken] Haakonsen siktet av politiet
Collapse
X
-
Jaja, Haakonsen pågrepet og siktet av Politiet. Tenker sponsorene er stolte.
http://www.vg.no/sport/fotball/norsk...artid=10024099
http://www.dagbladet.no/2011/11/30/s...krim/19228678/
http://www.nettavisen.no/sport/fotba...cle3283972.ece
-
Jeg forstår bare ikke HVA Haakonsen arresteres for? Om noe er dette kanskje muligens en liten sak i frankriket, om Nancy mot formodning hadde valgt å anmelde.
Stabæk har gitt Nancy penger, vi har tegnet to lovlige avtaler med Stabæk og politiet arresterer to mann? WTF?
Comment
-
Originally posted by osse-mon View PostJeg forstår bare ikke HVA Haakonsen arresteres for? Om noe er dette kanskje muligens en liten sak i frankriket, om Nancy mot formodning hadde valgt å anmelde.
Stabæk har gitt Nancy penger, vi har tegnet to lovlige avtaler med Stabæk og politiet arresterer to mann? WTF?
Grunnen til at Haakonsen også taues er at reglene for utroskap går på begge parter. Hvis han har gjort det mulig for Stabæk og unndra penger fra Nancy så er han i prinsippet skyldig.
Straffeloven § 275 sier "For utroskap straffes den som i hensikt å skaffe seg eller andre en uberettiget vinning eller å skade, forsømmer en annens anliggender som han styrer eller har tilsyn med, eller handler mot den annens tarv."
Strafferamme 3 år og medvirkning er likestilt som utroskap i seg selv.
Selv om at Nancy ikke har anmeldt saken, har påtalemyndigheten mulighet (og skal også) straffeforfølge forhold de blir oppmerksom på.
At han er pågrepet høres kanskje veldig hardt ut, men i slike saker er det helt vanlig. Han løslates nok etter avhørene er gjennomført. Noe annet finner jeg veldig merkelig
Comment
-
Nyheten om pågripelse, sammen med nyheten om at Siem blir generalsekretæri NFF... ingen god morgen på fridagen!
Comment
-
Originally posted by Alex Malager View PostDet var jo en voldsom vending, hvis det stemmer at de er pågrepet som det står så må det jo bety at Politiet anser at det er fare for bevisforspillelse? Hvis ikke så hadde det vel holdt med en høflig telefon og forespørsel om avhør.
IA Olsen og Haakonsen er tatt med til avhør i dag.
Litt synsing rundt temaet så vil jeg si at politiet og domsutvalget har problemer med å bevise noe i saken og prøver her å gå hardt til verks for å kunne få fram noe fra datasystemer og lignende.EVIG VIF
Comment
-
Originally posted by Bojan View PostTabloid framstilling av saken.
IA Olsen og Haakonsen er tatt med til avhør i dag.
Litt synsing rundt temaet så vil jeg si at politiet og domsutvalget har problemer med å bevise noe i saken og prøver her å gå hardt til verks.
"Politiet har ransaket de to personenes adresser samt lokalene til de to klubbene og har beslaglagt datamaskiner og dokumenter. De to blir i løpet av onsdag avhørt"
Virker ikke som det er spesielt tabloid. De er pågrepet og siktet i følge Asker og Bærum Politidistrikt...
Jeg vet ikke hva som er sannhet eller ikke i denne saken, men hvis VGs framstilling i saken er korrekt er det merkelig at de går til dette skrittet en uke etter. Antar at de har kommet over viktig informasjon den siste uken etter at gravearbeidet har startet.
Merker jeg er lei av stillheten fra klubbenMan må delta for å vinne
Comment
-
Originally posted by j_robber View PostSyns også klubben burde holde kjeft frem til det enten kommer en dom eller frifinnelse.
Blir Haakonsen dømt bør han være ferdig i klubben og vi bør gjøre 'alt' for å tilfredstille sponsorene så vi ikke får en masseflukt der!When the facts change, so does my opinon
Comment
Comment