Du besøker forumet som gjest. For å skrive innlegg og delta i debatten må du være registrert.Registrer ny bruker her.
Guest, er du en av de som bruker Facebook? Nå kan du koble sammen Facebookkontoen din med Klansforumet, og på den måten dele innholdet mye enklere med dine venner.
Klikk på knappen "Facebook Connect" mens du er logget inn på forumet og Facebook, og resten går av seg selv. Liker du tråder, kommer det på veggen din, og når du skriver i en tråd kan du huke av for at svaret skal gå direkte på din Facebookvegg.
Hvis alle er flinke til å bruke dette vil forumet få mer trafikk, og Vålerenga får mer penger!
Kvarten spilles vel 1. eller 3. eller 4. mars, avhengig av Tv-tider tipper jeg. Vi får uansett hjemmekamp, og tror også at en slik kamp kan trekke mye folk. Men da må den helst være søndag 4. mars (kanskje det blir en del dansker også hvis vi møter FCK). Men jeg tenker også litt på at det bare er 16-19 dager til kvartfinalene. Håper Bislett er klar til fotballkamp da, er jo rimelig mye snø og kaldt nå.
Imponerende med 17000 tilskuere på FCK-Brøndby. Tilskuertallene har vært brukbare i Royal League denne sesongen, men Enga er blandt de med absolutt dårligst tall. http://no.royalleague.com/page.aspx?id=142
Sitat: Den tir, 13 februar 2007 12:19 skrev Brandy:
> Sitat: Den man, 12 februar 2007 11:39 skrev VIFpatriot:
>
> > Får vi FCK i kvarten, blir det beintøft, men du verden så morsomt det hadde vært. Tror faktisk det kan bli rundt 10000 på Bislett i en sånn kamp.
> >
> >
>
> ---------------
>
> etter den innsatsen FCK har vist i RL, er det jo egentlig en fryd å møte dem - makan til ræl! samtidig hadde det smakt godt med en tur til kongens by!
>
> terje
>
>
Om vi trekker FCK i kvarten, blir det bare hjemmekamp mot dem (nytt opplegg). Men vi kan møte Brøndby i København i semi, hvis de slår FCK i siste gruppekamp og vinner sin kvartfinale.
FCK vant 3-1 i dag. Siste kampen dems er hjemme mot Hammarby neste søndag (25.2.) kl 17. De er videre til kvarten hvis de unngår å tape med mer enn 4 mål - da kan man vel si at de er videre.
RL-ledelsen kan ikke garantere at turneringen fortsetter.
I den nåværende form, så er jeg kanskje ikke helt uenig. Tror Kongen/Knugen og Dronningen har gitt innspill på at de ikke synes at turneringen ikke kvalifiserer til å være Royal.. Men kanskje en Almue-Cup kan reise seg av asken...
Men danske journalister er fornøyelige å lese, her fra BT:
"Men kampen tog en dramatisk drejning og steg gevaldigt i intensitet i det 37. minut, da dommeren skulle vurdere en klassisk situation i FCKs målfelt. Efter et hjørnespark står Brøndbys Mark Howard og FCKs Jesper Grønkjær og flår i hinandens trøjer. Da Howard samtidig glider på højre fod og udfører et par stilsikre dansetrin fra Svanens Død, før han falder til jorden som ramt af en bazooka, peger dommer Øvrebø resolut på den hvide kridtplet 11 meter fra baglinien. I tilgift gav han gult kort til en rasende Jesper Grønkjær."
og avslutter "Status på årets Royal League er, at mestrene fra Brøndby tjente godt fem mio. kroner til klubkassen og fik en længe ventet succesoplevelse, mens der var knap tre mio. til de tabende finalister fra FCK. Desuden fik de to hold en god gang træning i vinterpausen, hvilket man ikke skal kimse af. Og hvis bare kampene i Royal League fremover kan blive lige så spændende og velspillede som finalen, byder vi turneringen velkommen igen i december."
Tror vår holdning til Royal League hadde vært svært positiv om det var vi som vant en finale. Gir tross alt ca 5 mill og god selvtillit.
Comment