Fagermo prater med Berisha - (en stund) etter kampen.
Se Tv-snutten nederst i artikkelen:
Bilde-tekst:'Fagermo hylles for denne beklagelsen')
https://www.vg.no/sport/fotball/i/41...han-vaalerenga
Kunngjøringer
Collapse
No announcement yet.
Viking - Vålerenga, søn. 13.6 kl. 20:00
Collapse
X
-
Originally posted by bengt View Post
Gjorde han det? Hansen, inklusive assistentdommerne, burde få et par ukers pause. Håper i alle fall det er lenge til vi ser han igjen.
- Likes 1
Leave a comment:
-
Originally posted by Vader View PostGidder ikke å irritere meg over 4-1 målet. Ja offside men hvilken rolle spilte det siden vi hadde tapt forlengst.
- Likes 1
Leave a comment:
-
Vi brøyt vår tapsrekke i Molde og Viking brøyt sin mot oss i stavanger, neste år er det tilbake til normalen for begge lag. Selvfølgelig er de stolte og skal nyte dette for alt det er verdt. Når de taper returoppgjøret i Oslo gjetter jeg på rødt kort til Dønnum idet han går foran Fridjønnson eller hva han nå heter og viser rumpa til han i det han feirer sesongens tredje hat-trick
Jeg tror samtlige lag i topp 4 kommer til å variere mye iløpet av sesongen og at det er gode muligheter for medalje i år også.
Leave a comment:
-
De ulike sidene som fører statistikk er ganske nådeløse med 5 av våre spillere:
Klaesson, Brage Skaret, Ivan, Felix og Tobias.
Hadde det ikke vært for målet til Udahl hadde han vært med i den setningen også, målet reddet han opp fra krise-nivå. Banen dårligste var desverre vår sisteskanse.
DEF visste på forhånd at Ivan ikke ville holde en hel kamp.
DEF visste at Osame ikke ville holde en hel kamp.
Med tanke hva DEF sa etter kamp, er det liten tvil om at Klaesson burde vært bytta ut. Vi har tross alt en meget god andrekeeper.
Meget skuffet over resultatet, ganske skuffa over laget i andre omgang, ekstremt skuffa over dømminga, og veldig skuffa over avgjørselsene som ble tatt av DEF & Co både før og under kampen.
Kollektiv svikt, men også et veldig tydelig tegn på hva den tynneste stallen i eliteserien kan føre til.
En litt "varslet krise"...
Håper virkelig vi reiser kjerringa noe grasalt mot Odd, men dette var skremmende.
- Likes 4
Leave a comment:
-
Originally posted by bengt View Post
Han feiret ikke mot Sandefjord nei. Hvem fortalte deg det? Skullerud som er så glad i Vålerenga?
Skulle Dønnum fått gult for sin feiring mot Sandefjord og da fått sitt andre gule i denne kampen? Selvsagt ikke.
https://www.vg.no/sport/fotball/i/86...-seier-usakligLast edited by Vader; 13.06.2021, 22:38.
Leave a comment:
-
1: Smellen mellom Berisha og Klaesson skyldes et ELENDIG tilbakespill av Borchgrevink. En helt unødvendig tabbe.
2: Utboksinga til Klaesson som gir Viking første målet er en ELENDIG involvering av vår sisteskanse. Ikke hans første, og sikkert ikke hans siste. Vi har et solid flertall i boksen, og han ruser ut og enser ikke engang at Ivan står der.
3: Situasjonen som gir straffe til Viking skjer desverre fordi Viking tar et frispark kjapt, og Brage ser ikke at Berisha kommer. Da MÅ Klaesson ut og prøve å avverge selv, og det gir en billig straffe imot.
4: Det nydelige målet til Fridjohnson er desverre også på grunn av en Brage som ikke følger med og en Felix som ikke er i kroppen på Berisha i det hele tatt, som lemper ballen over mot TO helt upressa Viking-spillere, og Fridjohnson scorer sitt peneste mål noen gang.
5: Det siste målet til Viking var bare offside, men Borchgrevink driver med ballwatching og ser ikke at en Viking-spiller har løpt inn bak han før det er alt for sent.
Så kan man si at vi ble bortdømt og at Berisha er en dritt, noe som i mer eller mindre grad også ser ut til å stemme, men vi har STORE utfordringer bakerst uansett.
Vi er på tannkjøtttet og felgen hva gjelder spillere tydeligvis, og offensivt var det ikke mye å rope hurra for i andre omgang. Og når vi bommer på 2 stk 100% sjanser med omtrent åpent mål, så får vi med oss akkurat så mange poeng som vi fortjener.
Sorry, men vi er ikke bedre i boksene enn dette..På midten er vi konger da, det skal vi ha!Last edited by Spinner; 13.06.2021, 23:49.
- Likes 4
Leave a comment:
-
Uavhengig av hvor god dommeren er, så skal dette være en kamp vi vinner. 11 mot 11.
Leave a comment:
-
Originally posted by bengt View Post
Gjorde han det? Hansen, inklusive assistentdommerne, burde få et par ukers pause. Håper i alle fall det er lenge til vi ser han igjen.
- Likes 2
Leave a comment:
-
Lurer litt på Fagermos vurdering av spillere. Han har sine favoritter og de spiller han.
Vi har en ung stopper som er ok, som Fagermo skryter av.
Men Emilsen ser ut som han er på et annet nivå. Godt innhopp i dag, gode valg og har en modenhet i spillet som ingen av de andre unge har.
Hva med Oscar Opsahl, landslagsspiller på alle nivåer, men får han spilletid her hos oss? Det er heller dårlig.
Der får Felix spilletid, Fagermo mener han er best som back, noe jeg er uenig i og det er Felix også, derfor går han Brann.
Han har ikke vist noe som helst på backen som tilsier at han bør brukes der fremfor på midten. Felix burde fått noe av spilletiden som indreløper fremfor Tobias Christensen, da hadde han sannsynligvis blitt hos oss.
Han skryter av Christensen, som ennå har til gode å overbevise selv med flust av spilletid. Osame er mye bedre og bør snart få mer spilletid.
Vi har en venstrekant som sliter med basisferdigheter og ennå har han ikke vist mye eller vært det store.
Han mener Odin er det største talentet han har sett, javel sier jeg.
De gangene han har spilt for 2 laget har vært mer på
det jevne. God spiller men det er lang vei frem, Emilsen er bedre er min påstand.
- Likes 1
Leave a comment:
-
Originally posted by san Paolo View PostMå ellers si at jeg syns Berisha er en kjip murblokk - som spiller på grensa.
Syns dog ikke at han er en grisespiller...
Han kunne godt vært utvist tidlig i kampen. Men, men -
HVIS han hadde spilt på Vålerenga, hadde jeg syns han var topp...
Leave a comment:
Leave a comment: